منطقه نظامی پارچین

مساحت اجرا: 500 متر مربع

نوع عایق: نانو عایق حرارتی آکسون برای مخازن داغ

همان طور که پیش تر گفته شد عایق کردن مخازن داغ در مکان های مهمی مانند بیمارستان ها، کارخانجات، تاسیسات، مناطق نظامی ، مراکز پتروشیمی، پالایشگاه ها و… از اهمیت ویژه ای برخوردار است. انتخاب روش مناسب عایق کاری به شرایط محیطی، دما، نوع مخزن و مشخصات آن بستگی دارد . این روش ها عباتند از : عایق پشم شیشه، پشم سنگ، پشم سنگ لحافی، پشم سنگ تخته ای، پشم سنگ پتویی و نانو عایق های حرارتی و رطوبتی. در این میان نانو عایق های حرارتی و رطوبتی به لحاظ ویژگی هایی که دارد (ضخامت بسیار اندک، ظاهر زیبا، اجرای آسان، راندمان و کارایی بالا، مقاومت حرارتی زیاد، طول عمر مفید بالا، نفوذ پذیری پایین، مقاومت رطوبتی بالا، مقاوم در برابر خوردگی و پوسیدگی و…) مناسب ترین روش عایق کاری می باشد و با توجه به دمای مخازن و شرایط محیط از عایق های NAX SRR 100  و یا NAX SRR  250 استفاده می شود. همچنین عایقی که ضد آتش نیز باشد، خطر آتش گرفتن مخازن را کاهش می دهد و در برابر انفجر ایمن می شود، به علاوه دمای مخازن را تا حدی کاهش می دهد که می توان به راحتی مخزن را لمس کرد. استفاده از نانو عایق حرارتی و رطوبتی باعث جلوگیری از انتقال آب و رطوبت به داخل مخازن می گردد.

 این پروژه در منطقه نظامی پارچین (تهران) به مساحت 500 متر مربع اجرا شده است و نوع عایق آن، حرارتی می باشد. این نانو عایق در مخازن داغ این منطقه استفاده شده و دمای مخازن داغ را از 80 درجه سانتی گراد به 40 درجه سانتی گراد کاهش داده است. بنابراین در مصرف انرژی حدود 50% صرفه جویی شده و دما به نصف کاهش داده شده است. به دلیل نظامی بودن این منطقه و هم چنین ملاحظات امنیتی از انتشار تصاویر پروژه معذوریم.

 

عایق نانو عایق نانو عایق رطوبتی نانو عایق حرارتی نانو عایق صوتی فایر پروف ضد حریق ضد آتش پوشش ضد حریق اسکلت فلزی نقشه سایت