پروژه هلال احمر

مشخصات

  • مساحت اجرا: 1600 متر مربع
  • نوع عایق: رطوبتی، حرارتی

گرم نگه داشتن محیط ساختمان در زمستان وخنک نگه داشتن آن در تابستان کار دشوار و هزینه بری است به خصوص در سازمان ها و ادارات که به دلیل رفت و آمد زیاد، انرژی به راحتی منتقل می شود. در حال حاضر در بیشتر وسایل های گرمایشی و سرمایشی از انرژی تجدید ناپذیر استفاده می شود و روز به روز با افزایش جمیعت و توسعه صنعت مصرف این انرژی ها نیز بیشتر می شود لذا همه کشورها در تلاش اند که استفاده از این انرژی های را به حداقل برسانند و جهان به سمت استفاده از انرژی های نو و راهکارهای جدید کاهش مصرف انرژی سوق پیدا می کند. از آنجایی که ایران کشوری در حال توسعه است دولت و مردم باید توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند و این امر ممکن نیست مگر با مشارکت و همکاری همه مردم و دولت. نکته قابل توجه این است که استفاده از راهکارهای کاهش مصرف انرژی برای خود مردم نیز کارآمد و مقرون به صرفه می باشد.

راه های مختلفی برای کاهش مصرف انرژی وجود دارند از قبیل استفاده از وسایل برقی استاندارد با بازدهی بالا ، تغییر لامپ های پر مصرفه به لامپ های کم مصرف جیوه ای، نصب ترموستات های قابل برنامه ریزی (برای تنظیم دمای ساختمان)، استفاده از پنجره های دو جداره، نصب پرده، استفاده از درزگیر، بستن دریچه های کولر ، عدم استفاده از شومینه و… و در نهایت استفاده از نانو عایق های حرارتی و رطوبتی که از فناوری روز دنیا یعنی نانو تکنولوژی استفاده می کنند که مزیت ها و قابلیت های زیادی دارند و به لحاظ این مزایا و قابلیت ها مقرون به صرفه می باشند.

یکی دیگر از پروژه های اجرا شده توسط شرکت نانو عایق آکسون ، اجرای نانو عایق حرارتی و رطوبتی به مساحت1000 متر مربع در سقف ساختمان و 600 متر مربع در ساختمان هتل سازمان هلال احمر می باشد . همان طور که در عکس های این پروژه مشاهده می کنید این عایق با کی میلی متر ضخامت دمای ساختمان را متعادل می سازد ، ضد خوردگی و پوسیدگی بوده و نمای زیبایی به ساختمان می دهد.

Powered by Hasht Bit