کاربرد پوشش ضد آتش

کاربرد پوشش ضد آتش (Fireproof)

امروزه محافظت از سازه های فلزی یا اجسام مختلف (هر جنسی که داشته باشند) در فرودگاه ها، مراکز پتروشیمی، پالایشگاه ها، کارخانجات، بیمارستان ها وسازمان های دولتی و…. بسیاز حائز اهمیت است. زیرا در هنگام آتش سوزی به دلیل حرارت بالای آتش سازه ها و اجسام از بین رفته و باعث فروریختن ساختمان می شود […]

امروزه محافظت از سازه های فلزی یا اجسام مختلف (هر جنسی که داشته باشند) در فرودگاه ها، مراکز پتروشیمی، پالایشگاه ها، کارخانجات، بیمارستان ها وسازمان های دولتی و…. بسیاز حائز اهمیت است. زیرا در هنگام آتش سوزی به دلیل حرارت بالای آتش سازه ها و اجسام از بین رفته و باعث فروریختن ساختمان می شود که این امر برای مراکز فوق الذکر بسیار مشکل ساز می شود.پوشش ضد حریق که روی این سازه ها و سطوح اجسام مختلف را می پوشاند از این سطوح محافظت کرده و باعث دیر سوختن آنهامی شود لذا افراد یا مراکز آتشنشانی زمان لازم را برای عملیات اطفاء حریق پیدا می کنند و از فروریختن و سوختن سازه ها و اجسام جلوگیری می شود.

این پوشش ها به صورت های مختلفی وجود دارند اما پوشش های ضد آتش آکسون (fireproof) به واسطه ویژگی هایی که دارند (ضخامت پایین، قابلیت پف کردن، استفاده از نانو تکنولوژی ( فناوری روز دنیا)، اجرای بسیار آسان و…. بهترین نوع این پوشش های محافظ آتش می باشند . همان طور که قبلاً هم گفته شد این پوشش ها هنگام شعله ور شدن پف کرده و یک فضای خلأ بین جسم عایق شده و آتش ایجاد می کنند و بدین گونه از سوختن جشم جلوگیری می نمایند. همچنین این ماده می تواند با عایق های دیگر مانند نانو عایق های حرارتی و رطوبتی نیز ترکیب شده وبا هزینه جزئی اضافی علاوه بر خاصیت فایرپروف ، مقاوم در برابر حرارت و رطوبت باشند. پوشش های ضد آتش کاربردهای زیادی دارند از جمله:

  1. سازه های فلزی
  2. وسیله هایی مانند گاو صندوق ها یا جعبه های حاوی اسناد ، پول نقد و مدارک مهم
  3. مراکز پتروشیمی و پالایشگاه ها
  4. بیمارستان ها، کارخانجات، سازمان های دولتی، منطقه های نظامی
  5. و به طور کلی تمامی سطوح، اجسام و مراکزی که در معرض آتش سوزی و شعله ور شدن قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب

آخرین پروژه ها


QR Codeکاربرد پوشش ضد آتش (Fireproof)

طراحی توسط هشت بیت